Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

  • Dette event har allerede funnet sted.

Winemakers Dinner med Vigneti Villabella, Oslo

3. mai, 2017 -21:00 - 4. mai, 2017 -00:00

Vigneti Villabella ble grunnlagt i 1971 av Walter Delibori og Giorgio Christoforetti, som fortsatt eier og produserer de store klassiske vinene fra Calmasino i Verona området, sammen med sine respektive familier.

Villa Cordevigo i Cavaion Veronese er omgitt av 100 hektar med vinmarker og olivenlunder som representerer en syntese av Villabella-prosjektet.  Målet for dette prosjektet er å bevare og fremme lokal kultur og tradisjon basert på respekt for landet og dets historie.  På denne måten ønsker de å tilby forbrukere over hele verden et utvalg av typisk italiensk vin av høy kvalitet.

Villa Cordevigo Wine Relais er omgjort til et flott 5-stjerners hotell med sine to restauranter, hvorav den ene med 1 Michelinstjerne. Det er stjernekokken fra denne restauranten som kommer og gjesteopptrer på Cru Vin & Kjøkken onsdag 3. mai.  Det blir italiensk mat av ypperste kvalitet denne kvelden.

Aperitiff; Rotari Riserva Brut

Det vil bli servert en 5-retterds meny tilpasset disse vinene:

  • Villabella La Toretta Soave Classico DOC 2015
  • Villa Cordevigo Bianco 2013
  • Villabella Bardolino Chiaretto Classico Organic DOC 2016
  • Villabella Ripasso Superiore DOC 2014
  • Villabella Amarone Valpilecca Classico DOC 2008
  • Villa Cordevigo Rosso 2009
  • Villabella Fiordilej Passito 2011

 

Når: Onsdag 3. mai kl. 19.00 – 22.00
Sted: 
Cru Vin & KjøkkenIngelbrecht Knudssøns gate 1, 0365 Oslo
Meny: 5-retters meny med 8 viner
Foredrag og introduksjon av Franco Christoforetti vil være på engelsk
Pris medlem NVkF: kr 895,-
Pris ikke medlem: kr 995,-

Påmelding: https://www.deltager.no/participant/arrangement.aspx?id=198449

Detaljer

Start:
3. mai, 2017 -21:00
Slutt:
4. mai, 2017 -00:00