Bli med på stor smaking av viner fra Portugal

Norske Vinklubbers Forbund har i samarbeid med Wines of Portugal gleden av å invitere til stor smaking av Portugals mange spennende viner!

Del på Facebook

24 oktober arrangeres «Wines of Portugal Grand Tasting» på Gamle Logen i Oslo. Gå ikke glipp av 16 portugisiske vinprodusenter som viser frem mer enn 120 fantastiske viner. Billetter kan kjøpes på Ticketmaster.no.

Kjøp billett

Når: 24. oktober kl. 18:00-20:00

Sted: Gamle Logen, Oslo

Kjøp billett på Ticketmaster.no. Ordinær pris er 281 kr, men som medlem av NVkF får du 100 kr rabatt. Velg billettkategorien «Medlem» og skriv inn rabattkoden. Rabattkoden finner du i nyhetsbrevet fra NVkF.

På smakingen kan du smake viner fra disse produsentene:

 • Agrovia Sociedade Agro Pecuria S.A.–Quinta da Lapa
 • Casa Ermelinda Freitas-Vinhos, S.A.
 • Casa Santos Lima–Companhia das Vinhas
 • J. Portugal Ramos Vinhos, SA
 • José Maria da Fonseca Vinhos Vinhos, S.A.
 • Julio Tassara Bastos
 • Magic Wines, Lda
 • Monte do Trevo Lda
 • Pacheco e irmaos Lda
 • Quinta do Crasto, S.A.
 • Quinta dos Roques, Lda
 • Ravasqueira Vinhos, S.A.
 • Saven SA
 • Sociedade Agrícola Boas Quintas, Lda
 • Sociedade Agricola Casa de Vila Nova
 • Sogrape Vinhos, S.A.

Om vin fra Portugal

Det finnes over 250 druer lokale druer i Portugal, og bredden i viner fra Portugal kan skape mange oppdagelser – derfor er slagordet for denne smakingen «Discover a world of differences». Portugal har en variasjon i klima og jordtype som bidrar til høy kvalitet i vinene og som gjør at man kan skape viner som uttrykker hvor de kommer fra.

Portugal har dessuten en lang og rik historie innen vinmaking, og har laget vin siden 2000 BC. Nye generasjoner vinmakere ser også framover og bruker tradisjonelle vinmakingsteknikker og blander det med nye teknikker for å skape innovasjoner i hvilke typer viner Portugal kan produsere. Blant annet kan man finne mange matvennlige viner som passer til mye forskjellig internasjonal mat. Du kan lese mer om portugisiske vinstiler og regioner på Wines of Portugal sin hjemmeside.