Beaujolais Nouveau 2016

Del på Facebook

Årets sesong har vært fenomenal med den varmeste september på 50 år. Dette har gitt modne og søte druer. Hvis man har lyst til å smake Beaujolais Nouveau er i år året en bør unne seg denne ferskvaren.

Disse vinene som vi har testet kan anbefales.

Georg Dubouef 2016 Beaujolais Nouveau
Varenr. 4617801, importør: Prizelius, kr 129,90
Purpur i fargen. Deilig duft av modne bringebær og lett parfymert. God frukt av jordbær og bringebær, sitruspreget syre. I avslutningen litt urter og sort pepper. Litt kort men deilig frisk ettersmak med en liten antydning av banan. En frisk og deilig beaujolais som fint kan drikkes uten mat en kald og hufsig høstkveld.
79 poeng

Georg Dubouef 2016 Beaujolais-Villages Nouveau
Varenr. 4617901, importør: Prizelius, kr 134,90
Purpur i fargen. Saftigere og mer strukturert i duften med fine toner av bringebær og banan. Deilig fruktpreg, litt urter og banan. Tørr fin fruktig finish. Litt tanniner som gjør den til en bedre matvin. Det er kun 5 kroner som skiller denne Villages fra den vanlige nouveauen. Det er det verdt.
​82 poeng