Osteria Eneo, Nizza Monferrato

Del på Facebook

Vi besøkte Osteria Eneo en tirsdag kveld. Eneo ligger diskret, eller bortgjemt som jeg vil si, i en sidegate, og kan være vanskelig å finne uten hjelp fra f.eks. en taxisjåfør. Det var forsåvidt ikke behov for å reservere bord på forhånd, men stedet fyltes godt opp i løpet av kvelden, for det meste av turister, men også noen fastboende.

 

 

Lokalene var enkelt, men smakfullt innredet, og all utstilling og dekor har vin som tema. Våre to hyggelige servitører var raskt ute med menyene, og mens vi utforsket disse ble vi servert en liten forrett bestående av frityrstekte squashblomster og tynne  potetskiver, – en anderledes og velsmakende velkomst.
Til forrett valgte jeg en kald suppe med tomat, agurk, selleri, grønn paprika og brødbiter, herlig frisk smak med litt tyggemotstand i grønnsakene. Til hovedrett valgte vi alle biff av Fassone. Fassone er en lokal kvegrase fra Piemonte, kjent for god smak, saftig konstistens og høye næringsverdier, les mer her.

Som velkomst fikk vi servert frityrstekte squashblomster og potetskiver.
Deilig, kald suppe til forrett.
Perfekt stekt filet av fassone-kveg til hovedrett.