Winston Churchills edle dråper

Del på Facebook

Et av hans mest kjente sitater fra 2- verdenskrig var som kjent Jeg har intet å tilby enn blod, hardt arbeid, tårer og svette. Gjerne med en god sigar som ble hans varemerke.

Noe mindre kjent er kanskje hans forhold til Champagne. En av hans favoritter var Pol Roger. Champagnehuset Pol Roger ble grunnlagt i 1849 av vinhandleren Pol Roger. De er verdenskjent for sin høye kvalitet på det boblende produkt. Et av sitatene fra Winston om kvalitets boblende fra Pol Roger var my tastes are simple, i am easily satisfied with the best. Gleden over å ha Churchill som kunde medførte at de senere har laget cuvèe sir Winston Churchill.

Ved feiring av årets slutt kan det være verdt å prøve noen edle dråper fra Pol Roger. Vinmonopolet har noen i sitt utvalg og et alternativ er Pol Roger 2006 Brut. Aroma preget av sitrus, eple og nøtt og smak av sitrus og eple og hint av mineraler.

En flott start på et nytt år.