Det var fullt hus for Christopher Sjuve denne kvelden på Golia Vinklubb.

Blir alt bedre med bacon?

Del på Facebook

Christopher bød på en liten demonstrasjon av mat med bacon og alkoholholdig drikke i kombinasjon. Dette var en smaking litt utenom det vanlige. Vi smakte både øl og cider – i tillegg til vin selvsagt. Med hver ‘flight’ med drikke fikk vi servert en liten bacon-appetittvekker.

Dagens foreleser var en skøyer, som ledet oss gjennom smakingen med humor og litt høytlesning fra boka si. Medlemmene fikk høre alt som var verdt å vite om bacon, og mere til. Historien, utviklingen, oppskrifter og fun facts ble delt med forsamlingen, sammen med anekdoter fra egn fortid.

Han hadde valgt ut mye godt å smake, blant annet en surøl, Duchesse de Bourgogne, som overrasket nesten alle tilstede. Ansatte på vårt «nærpol», Tveita, kunne noen dager senere opplyse om at medlemmer av Golia vinklubb hadde etterspurt nettopp denne surølen. Ellers fikk vi smake et bredt spenn med viner, deriblant en Brachetto (humoristisk anbefalt til frokost) og en Riesling Spätlese signert Prüm, en vin som undertegnede noterte ned som «nam».

Varenummer      Vin                                                                                              Pris
924301                Rieffel Cremant d’Alsace Extra Brut 2011                                  237,50
8044901              Valderance Cide de Bretagne Bouché                                       68,80
5232101              Duchesse de Bourgogne                                                            159,00
314101                Dagueneau Poully-Fumé 2013                                                   174,90
376901                Prüm Graacher Himmelreich Riesling Spätlese 2015                175,90
4592301              Il Falchetto Brachetto d’Acqui 2015                                          149,90
527601                Southern Right Pinotage 2012                                                   219,90
3876501              Terramia Rosso Toscano 2015                                                   129,90

Det var fullt hus for Christopher Sjuve denne kvelden på Golia Vinklubb.

Denne koselige kvelden ble rundet av med Dolly Dimples-pizza, akkompagnert av en enkel, behagelig italiener, Terramia Rosso – en typisk pizzavin.

Konklusjonen må nok bli: Ja, alt blir bedre med bacon – også Golia vinklubb!