Du kan gjøre mange gode vinkjøp på taxfree-utsalgene, som her hvor bildet er tatt, på ankomst Gardermoen.

Gode vinkjøp på taxfree!

Del på Facebook

En av våre samarbeidspartnere, VinPuls v/Ulf Dalheim har sendt oss en hilsen fra Trondheim, hvor han gir en kort sammenlikning av prisene på taxfree-utsalget på Værnes og Vinmonopolet.

Prisene gjelder også for Gardermoen, samt andre taxfree-utsalg i regi av Heinemann. Prisen på vinene du finner i hyllene på Værnes er sjekket mot prisene for de samme vinene på Vinmonopolet.  Tolv av 75 viner som selges begge steder er over 100 kroner billigere på Værnes enn på Vinmonopolet. Mange av vinene selges for halv pris eller enda mindre. (Husk at dette også gjelder for flere taxfree-utsalg!)

Klikk her for å laste ned oversikten som Ulf Dalheim har laget over de beste kjøpene på Værnes. Denne listen omfatter de vinene som også er å få kjøpt på Vinmonopolet. I tillegg fører både Værnes, og ikke minst Gardermoen, omtrent like mange viner som ikke er tilgjengelig på Polet. Utvalget er med andre ord blitt veldig bra også på taxfree.