Pablo Claro Cabernet Sauvignon Graciano Special Selection 2018. Foto: Benedicte Gude Teigen

Godt kjøp til grillmaten

Del på Facebook

Pablo Claro Cabernet Sauvignon Graciano Special Selection fra 2018 er et godt følge til sommerens grillmat. Flott medium rubinrød farge med smak av saftige, mørke bær og blå plommer, deilig hint av eik og vanilje, kanskje en anelse kanel og et svakt hint av røyk. God fylde støttet av runde, bløte tanniner som balanserer den sødmefulle frukten. Fin friskhet som virker rensende mot den lett karameliserte stekeskorpen på kyllingen og indrefileet vi hadde på grillen.

Drikkerklar, men holder fint noen år til, selv om den ikke har tilstrekkelige tanniner til å ligge å vente i tiår.

Produsenten Dominio de Punctum, som holder til i Cuenca i Spania, er opptatt av bærekraft, og denne vinen reklamerer med at den er både biodynamisk, økologisk og vegansk. Er vinen biodynamisk er den vel per definisjon også økologisk – og all vin som er ufiltrert er per definisjon vegansk. Denne vinen er imidlertid filtrert, men uten bruk av animalske produkter som gelatin eller eggehvite for å rense ut sedimentene i vinen. En motsetning kanskje at vi anbefaler en vegansk vin til grillmaten, men ikke desto mindre mye vin for pengene.Du finner den i Vinmonopolets testutvalg til kroner 179,90.

Vinen er tilsendt av Ekjord.

 

7915301
Pablo Claro Cabernet Sauvignon Graciano Special Selection 2018
Spania, La Mancha
Kr. 179,90
Testutvalget

Pablo Claro Cabernet Sauvignon Graciano Special Selection 2018. Foto: Benedicte Gude Teigen