Tips til tur med vinklubben

Vinklubben PingVinen feiret et etterlengtet 25 års-jubileum med vintur til Champagne.

Del på Facebook

4.-7. mai feiret endelig PingVinen et etterlengtet 25 års-jubileum, etter utsettelser pga covid. Man må naturligvis ikke være vinklubb for å reise på vintur – ei heller ha tonnevis med kunnskap. Det er alltid noe å lære uanvhengig av forhåndskunnskap. Vi hadde stor glede av å reise med Annika Groven (Annikas Vinverden). Hun er meget kunnskapsrik og har de riktige kontaktene som gjorde turen vår lærerik og full av nye minner til minneboken! Vi bodde i hjertet av Reims på Hotel de la Paix og var på besøk på Philiponnat, Pommery, Mumm og Chmpagne de Catsellane. Spiste lunsj på Chateau Lanois og hadde en uforglemmelig omvisning og smaking med selveste André Clouet. Det var også tid til en rask rusletur på Avenue de Champagne og vi besøkte selvfølgelig også Hautvillers, der selveste Dom Perignon levde.

Dersom din vinklubb eller vennegjeng tenker på en jubileumstur eller rett og slett bare en tur for å lære mer, nyte god vin og mat i flotte omgivelser, kan vi sterkt anbefale en tur til Champagne med Annika.