Karl Johan Varhaugvik Arto samler på vin. Det meste av samlingen hans er fordelt hos venner og familie andre steder i Norge og Sverige. Han jobber i Vinmonopolet og har en spesiell forkjærlighet for champagne. Her fotografert i sitt hjem på Skøyenåsen.

Trenger du et sted å lagre vinen din?

Del på Facebook

Til våren kan man, for første gang i Norge, leie plass i en vinkjeller for å oppbevare sine viner. Karl-Johan «Kalle» Varhaugvik Arto, med bakgrunn som vinimportør i Sverige, flyttet til Norge i 2018 og innså at Norge/Oslo ikke hadde dette tilbudet og dermed kom idéen om å etablere en vinbank. Nå til våren slår Oslo Vinbank opp dørene og hilser velkommen for en prat om vinlagring og konseptet rundt med forelesninger, vinsmakinger med mer.

Kalle har egen stand på messen «Fin Vin & Brennevin», som arrangeres 10. mars på Gamle Logen i Oslo. I tillegg til Kalle kan du treffe i underkant av 50 andre importører og utstillere og du kan velge mellom 400-500 forskjellige varer som du smake.

Du kan også melde deg på et av flere seminarer, uten tillegg i pris.

For mer informasjon og påmelding, se her: https://vinbrennevin.no/arrangementer/fin-vin-brennevin/