Joh. Bapt. SchŠfers 2015 Dorsheim Goldloch Riesling Auslese. Foto: Benedicte Teigen Gude

Et smaksrikt minne

Del på Facebook

Noen vinopplevelser sitter lenger i enn andre. Det kan være en spesiell vin, en spesiell anledning eller rett og slett når du treffer planken med vin og mat i kombinasjon.

Et slikt øyeblikk for meg er møtet mellom Joh. Bapt. Sch­äfers 2015 Dorsheim Goldloch Riesling Auslese og en pasjonsfrukt macron. En kombinasjon som rett og slett ga oss stjerner i øynene. En perfekt munnfull som avsluttet et deilig måltid. Vinen er dyp sitrongul og oser av saftige, modne fersken, sitrus og honning. Med 98,5 g/l sukker er det godt vinen har rikelig med syre for å skape et balansert uttrykk. Mye sødme bidrar til rikelig munnfølelse og vinen har en deilig, vedvarende ettersmak. Vi blir rett og slett sittende og smatte ganske lenge. Vinen har flott lagringspotensiale og holder fint ti år til i kjelleren.

Vinen koster 399,80 kr. og er tilsendt av Gourmet Wines.

Har du en unik vinopplevelse? Del den med oss på [email protected], så deler vi med alle våre medlemmer!