Ny årgang: Ca Del Magro 2022 og Anvil Shiraz 2022

Vinimportøren Palmer har nå gjort tilgjengelig nye årganger av en hvitvin fra Veneto i Italia og en shiraz fra Western Cape i Sør-Afrika.

Del på Facebook

Den foregående årgangen ble ikke holdt opp som referanse under smakingen, så den nye årgangen er vurdert på helt selvstendig grunnlag.

Monte del Frá Cà del Magro Custoza Superiore 2022 (9212701)

Veneto, Italia:

Lys grønngul farge.  Medium intens, fruktdrevet og noe utviklet duft av moden steinfrukt, samt mineralsk preg og hint av grønne urter.  Ingen spor av fat.  Leskende, fruktig og mineralsk i munnen, litt sødme som demper syren og gir et mildt uttrykk.  Medium syre og fylde.  Noe kort ettersmak, men absolutt det man kan forvente i denne prisklassen.

Basisutvalget.

Palmer Wine AS

Kr. 174.90
83 poeng

Old Road Wine Co The Anvil Shiraz 2022 (16667801)

Western Cape, Sør-Afrika:

Rubinrød farge, relativt lys til shiraz å være.  Medium intens og noe utviklet duft med måteholdent fatpreg.  Duft av røde og mørke bær, både bringebær, kirsebær og bjørnebær, samt pepper.  Saftig og fruktig munnfølelse i tråd med duft, røde og mørke bær, pepper, litt lakris i finish.  Medium syre, snerp, fylde, kompleksitet og lengde.  Bærer sine 14% fint. Godt kjøp.

Basisutvalget.

Palmer Wine AS

Kr. 177.20
87 poeng