Stjernestatus, men også value for money varianter

Del på Facebook

Luca Roagna er kanskje aller best kjent for sine Barabaresco’er og Barolo’er, som produseres av kvalitetsdruer fra deres egne vinmarker, i begrenset opplag og dermed også prises relativt høyt.

Visste du at de også har en serie med betegnelsen ”Selezione di Luca Roagna” laget av innkjøpte druer fra vinbønder i Piemonte. Druene er ikke tilfeldig plukket, men kommer fra vinmarker med gamle vinstokker i hjertet av Asti-området, og hensikten er å produsere god, konsentrert og matvennlig vin.

Luca Roagna Barbera Piemonte Selezione fra 2019 har en klar, kald rød farge. Dufter av ferske, røde bær og noe mørkere, modne bær. Et hint av florale topptoner. Rikelig syre og fast tanninstruktur gir god munnfølelse. Saftig, leskende ettersmak preget av røde bær.

Verdt et kjøp om du mangler vin til påskelammet.

Tilsendt av Autentico AS og tilgjengelig på Vinmonopolet til kr 539,90.

PS! Til vi tipser om har vi normalt ikke poeng. Jeg ville gitt denne 86 poeng.